середа, 28 жовтня 2020 р.

 

Нам не забути днів війни…
У нашій пам`яті вони.
І ті герої незабутні,
що з нами йдуть в віки майбутні!
28 жовтня наша країна відзначає День визволення України від фашистських загарбників.
Цього дня, 76 років тому, після довгих років битви за Україну, нашу землю було остаточного очищено від нацистів та їх союзників під час Другої світової війни.
Наша держава отримала мирне небо над головою. І сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих, завдяки кому це стало можливим.

Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам’ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х, ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні.
Шановні переможці! Ваша нескореність і мужність, відвага і героїзм є зразком для прийдешніх поколінь!
Слава Україні! Героям слава!






https://www.youtube.com/watch?v=W15j4bogNfY&feature=share&fbclid=IwAR2U2u_Z6HylZGndY3Oh2GbOnxNj_7kndrMboOtXxTHt58sZarJZutXO1m0

https://www.facebook.com/100022177757539/videos/802317923850792

середа, 21 жовтня 2020 р.

 Сучасна українська письменниця, талановитий журналіст і володарка низки престижних літературних премій. Перш за все автор прославилася завдяки яскравим і захоплюючим дитячим книгам, наповненим веселими пригодами, чарівними персонажами та істинно українськими мотивами. В цілому творчість Зірки Мензатюк має яскраво виражений національний мотив. Автор відноситься до тих сучасних письменників, які в своїх творах активно розвивають рідну мову і культуру. Перша книга «Тисяча парасольок» була видана в 1990 році. Слідом за цим на прилавках магазинів з'явилися книги «Мільйон мільйонів сестричок», «Київські казки», «Як до жабок говорити», «Макове князювання». Все це яскраві і добрі казки для найменших читачів.







вівторок, 13 жовтня 2020 р.

 13 жовтня - Міжнародний день зменшення небезпеки лих

Це свято було встановлене Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй в цілях підвищення обізнаності про необхідні заходи для зниження небезпеки лих. Протягом 25 років Міжнародний день зменшення небезпеки лих був основною подією глобальної обізнаності, щоб визнати прогрес та заохочувати подальші зусилля по створенню спільнот та країн, що живуть під час стихійних лих.
Стихійні лиха приносять смерть, руйнування і викликають соціальні та економічні потрясіння в першу чергу на місцевому рівні. Щорічно мільйони людей змушені залишати рідні місця в результаті стихійних лих. У 2014 році переміщеними особами стали 19,3 мільйона чоловік. В середньому в результаті стихійних лих гине 184 людини в день.
Але мільйони життів можна врятувати, якщо держави будуть більше робити для попередження і скорочення ризику лих. Необхідно в терміновому порядку зміцнити потенціал на місцях. У цей день ООН закликає ділитися накопиченими знаннями в області зниження небезпеки лих, щоб підвищити рівень обізнаності про те, які люди вживають заходи для зниження ризику лих.

понеділок, 12 жовтня 2020 р.

 День захисника України і День українського козацтва, які відмічаються щорічно 14 жовтня – особливі дати в житті нашої держави, коли кожний з нас відчуває відповідальність за долю країни. Усі ці свята дуже взаємопов’язані  і виникали послідовно.

14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні. Не виникає навіть суперечок між православними українцями й рідновірами, котрі хоч і вкладають у це свято зовсім різний зміст, ставляться до нього дуже шанобливо.

Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І. до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.
Відомий український етнограф Олекса Воропай писав, що після зруйнування Катериною ІІ Запорозької Січі, козаки, ідучи за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці. Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.
Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.
Друга спроба вибороти незалежність українського народу й держави здійснювалася у тяжкі 1917-1920 роки.
Третя – уже в наш час – під час розпаду радянської імперії, коли прокинувся волелюбний інтерес до власної історії й генетичної пам'яті.
Четверта хвиля цього інтересу, – напевно, сьогоднішня. Адже, з 2015 року 14 жовтня є державним святом і неробочим днем – Днем захисника України.

  

                             Цікаві факти про українських козаків для дітей 


https://mamabook.com.ua/tsikavi-fakti-pro-ukrayinskih-kozakiv-dlya-ditey/

 href="https://mamabook.com.ua">mamabook.com.ua</a>






 Інформаційний відеоролик для дітей про шкідливість сміття

Сміття – одна з найбільших екологічних проблем сучасності. Води Світового океану захлинаються від поліетиленових пакетів, одноразових підгузників, упаковки.
Розмови з дітьми про чистоту довкілля повинні розпочинатися з раннього віку. Якщо хочеш змінити планету – почни з себе. Під таким гаслом створений пізнавальний відеоролик для дітей про проблему сміття.
Мультик демонструє вражаючі факти: скільки років розкладаються відходи різних видів. І якої шкоди ми завдаємо тваринам, птахам, іншим живим істотам, не замислюючись про свої дії.
Це відео не лише у доступній формі роз’яснює дітям про наслідки від сміттєзвалищ, а також дає цінні поради. Наприклад, кожен з нас може вже сьогодні розпочати сортувати сміття.

https://www.youtube.com/watch?v=7mI0ZhcdK1w&feature=youtu.be&fbclid=IwAR34tih3yA1m3YcOuL6ylKJqdW_iaN2u_5ES2DO5QO_YPByxySIYosUyJSM