Сьогодні Україна відзначає День кримського спротиву російській окупації. 7 років тому, 26 лютого 2014 року, у Сімферополі під стінами Верховної Ради АРК відбувся мирний, проукраїнський мітинг кримських татар та українців на підтримку територіальної цілісності України задля того, щоб продемонструвати усьому світові, що Крим – це Україна. У акції взяли участь близько 10 тисяч громадян.
пʼятниця, 26 лютого 2021 р.
четвер, 25 лютого 2021 р.
25 лютого весь світ відзначає 150 річницю від дня народження видатної української письменниці Лесі Українки, яка була наділена потужним і стійким громадянським почуттям, високим благородним обов’язком, вірно і повноцінно служила людям, віддаючи свої сили, знання, енергію, талант боротьбі за їхнє щастя, за наближення і торжество на землі справедливості, добра, гуманістичних ідеалів.
понеділок, 22 лютого 2021 р.
Найкращий день 14 лютого......
22 лютого, до Міжнародного дня рідної мови, коли нам українцям материнське, рідне, українське слово служить оберегом, в Сиваській ЗОШ №2 бібліотекар та вчителі української мови та літератури провели цикл заходів, присвячених цьому дню. В рамках цього циклу в бібліотеці для користувачів різних вікових категорій організована та оформлена ілюстрована книжкова виставка-огляд «У рідній мові цілий світ», де читачі змогли, познайомитися з новими книгами українських поетів та письменників та кращими зразками вітчизняної літератури, розмаїття мовознавчих видань, словників, довідників, збірників, ряд публіцистичних статей у періодиці, які присвячені рідній мові, пізнавальні бесіди, огляди літератури, вікторини, інформаційна панорама « Цвіти і сяй, моя державна мово!», голосні читання, мовні калейдоскопи тощо. Шанувальники рідного слова (6-8 класів) зібралися на мовознавчий турнір "Українською прикрольніше". Діти переглянули відеоролики до Міжнародного дня рідної мови, пригадали прислів ‘я, приказки , позмагалися в промовлянні скоромовок, відгадали назви творів та назви пісень, фразеологізми. Заходи пройшли цікаво, корисно та весело, бо рідна мова , як і пісня, дорога і близька , дає наснагу, силу, радість спілкування.
неділя, 21 лютого 2021 р.
21 лютого – Міжнародний день рідної мови
Кожній людині наймиліша та мова, яка ще в ранньому дитинстві лилася з вуст найрідніших людей. Чи знаєш Ти, друже, що половині з шести тисяч мов світу загрожує зникнення? Але ж це рідні мови чиїхось батьків, дідів, прадідів, якими вони співали пісні, читали вірші, мріяли!..
четвер, 18 лютого 2021 р.
https://www.facebook.com/100048906335929/videos/266058825034327
https://www.facebook.com/100014453532282/videos/1043070716184703/
19 лютого День Державного Герба України
Цікаві факти про український символ
- Що символізує Тризуб? Для українців в усьому світі Тризуб символізує нерозривний зв’язок із Вітчизною. У різні періоди історії наш Тризуб ставав символом боротьби за незалежність.
- У давні часи він використовувався як своєрідний оберіг. Зображення тризуба археологи зустрічали у багатьох пам’ятках культури, датованих з I століття нашої ери. Символ відомий серед народів Сходу і Середземномор’я з найдавніших часів, в українських землях з II століття.
- Радянська тоталітарна система таврувала тризуб як «націоналістичний знак» та жорстоко карала тих, хто його використовував. У сприйнятті кремлівських катів із тих часів мало що змінилося – їхньому двоголовому орлу досі ніщо не пече так, як вістря нашого тризуба!
- Існує близько трьох десятків теорій походження і значення тризуба (сокіл, якір, символ триєдності світу). Відомий дослідник Тризуба В. Січинський навів у своїй книзі перелік трактувань Тризуба, що існували в середині XX сторіччя.
- За часів Київської Русі тризуб був родовим знаком Рюриковичів. Його зображення археологи знаходять на монетах, печатках, посуді, цеглі, настінних розписах. За матеріалами енциклопедії: посли київського князя Ігоря (912-945 рр.) при укладанні договорів із візантійцями мали свої печатки з тризубом. Київський князь Володимир Святославович (980-1015 рр.) карбував тризуб на монетах, де з одного боку зображувався портрет володаря, а з іншого – тризуб.
пʼятниця, 12 лютого 2021 р.
Літературно-романтична кав'ярня
"Кохання - це вогонь і лід, поезія і проза!"