субота, 3 грудня 2022 р.

 Щорічно 3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю– Міжнародний день ООН, встановлений 14 жовтня 1992 року.

У цей День ми приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи і бажаємо всім, хто не байдужий цій проблемі, сил, здоров’я і успіху. Люди з інвалідністю можуть бути і стають соціально активними, повноцінними і високо ефективними членами суспільства , які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.
До вашої уваги підбірка книг, героями яких є люди з інвалідністю.






 

300 років тому, 3 грудня 1722 року народився ГРИГОРІЙ САВИЧ СКОВОРОДА — видатний український філософ-містик, богослов, поет, педагог. Постать, котра змінила культурне й літературне життя України кінця 18 століття.

Григорій Сковорода був надзвичайно талановитою і водночас скромною особою – філософствував, писав твори і підручники, викладав богослов'я, грав на музичних інструментах, вивчав літературу доби античності та середньовіччя, знав декілька мов – латинь, старогрецьку, староєврейську, польську, німецьку, російську. Постійно мандрував по містах і селах рідної Батьківщини й інших країн, пізнавав життя, традиції, культуру, вірування народів, розповідав у своїх творах про побачене й почуте.
Він став народним мудрецем і мислителем, освітянином і письменником, створившим і розкрившим у своїх байках, віршах, філософських трактатах систему ідей, що стали передовими на той час. Творчість Григорія Сковороди стала ключем, який відімкнув двері в добу зародження нової української літератури, розквітлої на надбаннях давньої літератури.



2021 рік. Мир… Книжковий світ побачило нове літературно-художнє видання – «Григорій Сковорода. Життя наше – це подорож», яке упорядкував і переклав відомий український літературознавець Валерій Шевчук.
У цій книзі чи не вперше зібрані і художні твори видатного філософа, і афоризми, і біографія, написана учнем Григорія Савича М. Ковалинським. Система ілюстрацій відбиває образотворче бачення світу ХVІІІ століття.
Видання було присвячене 30-й річниці Незалежності України. Тоді уся літературна спільнота готувалася до святкування у 2022 році 300-річчя від дня народження Г.С. Сковороди.
2022 рік. Війна… В ніч проти 7 травня під час обстрілу було знищено Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди у селі Сковородинівка на Харківщині… Частина експонатів було евакуйовано заздалегідь, але будівля музею зазнала непоправимих втрат. Немає слів, щоб передати гнів, немає слів виправдання діям російських варварів!
Можна знищити дошки, цеглу, але пам'ять, думки, ідею знищити неможливо! Музей стовідсотково буде відновлено, і ще більше людей відвідають його та зацікавляться філософією мислителя.
Коли в людини веселий дух,
спокійні думки, мирне серце,
то і все є світлим,
щасливим, блаженним.
Це і є філософія.