Коронавірус: поширення, симптоми, небезпека, лікування
Коронавіруси – це велика родина вірусів, які можуть спричиняти як легкі захворювання типу застуди, так і серйозні, як, наприклад, атипова пневмонія. Їхнім природним резервуаром є тварини. Коронавіруси також часто мутують і швидко змінюються. Такі коронавіруси вперше були ідентифіковані в середині 1960-х років. Разом з новим штамом COVID-19, який зараз активно поширюється світом, їх існує вже сім.
Новий штам має назву 2019-nCOV.
Спалах пневмонії, викликаної цим досі невідомим збудником, вперше зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Науковці припускають, що це вірус тієї самої родини, що і той, який спровокував епідемію атипової пневмонії в Китаї 10 років тому.
Ймовірно, розповсюдження почалося із місцевого ринку морепродуктів, де також продавали живих тварин.
У ВООЗ повідомляють, що симптоми коронавірусу можуть з'явитися якнайраніше через 2 дні, найпізніше – через 28. Тобто людина може бути заражена коронавірусом, але не підозрювати про небезпеку.
Хвороба викликає ураження легень і пневмонію. Більш легкі випадки можуть нагадувати грип або застуду.
Як передається коронавірус? Вважають, що в основному від людини до людини повітряно-крапельним шляхом.
У разі підозри у себе коронавірусу Міністерство охорони здоров’я радить спершу звертатись до свого сімейного лікаря. Це не обов'язково має бути особистий візит, ви можете йому зателефонувати або написати повідомлення у месенджері. Якщо у вас немає сімейного лікаря, то варто звертатися на "гарячу лінію" НСЗУ, де вас скерують та порадять, що робити.
Телефонуйте за номером 1677.
У Київській області працює "гаряча лінія": за телефоном: 0456-31-00-46 лікарі-консультанти надають необхідну інформацію про коронавірус та допомогу при підозрі на COVID-19.
На офіційному веб-сайті ЮНІСЕФ (Дитячого фонду ООН) опубліковані поради для батьків про те, як убезпечити себе і своїх дітей від інфікування коронавірусом. Шановні батьки, знайомтесь із порадами фахівців і подбайте про безпеку своєї родини.
Інформація на сайті Міністерства охорони здоров’я України: https://moz.gov.ua/koronavirus-2019-ncov
Оперативна ситуація та поради як запобігти захворюванню на ресурсах:
- Що треба знати про короновірус. Кабінет Міністрів України
- Центр громадського здоров’я України (Facebook)
- Міністерство охорони здоров’я України (Facebook)
- WorldHealthOrganizationUkraine (Facebook)
Будьте здорові!!!!
Немає коментарів:
Дописати коментар