пʼятниця, 12 березня 2021 р.

 Народознавче свято "Щедра Масляна"

Масляну святкували,

Люту зиму проводжали.
Були танці, були співи
Та й млинці усім на диво.
Ой, яке ж то гарне свято -
Вас дозвольте привітати!
В Україні святкують Масниці з давніх-давен. Це свято проводів зими та зустрічі з весною, символом якого є смачні млинці та вареники. За церковною традицією тиждень називається сирним або м’ясопусним — через набір страв, які прийнято готувати протягом цього періоду. Сьогодні, звичайно, це свято набуло дещо іншого змісту, проте не стало менш цікавим, веселим і улюбленим для українців. У народі Масляна завжди супроводжувалась гучними гуляннями, веселими піснями, танцями, іграми, щедрими частуваннями, приготуванням млинців, вареників, гречаників. Закінчувалося свято обрядовим спалюванням опудала зими, що символізувало прощання зі старим роком.
З метою вивчення звичаїв, традицій та обрядів українського народу в Сиваському ЗЗСО №2 відбулося невелике дійство з нагоди Масляної. Учні 5-х класів дізналися про походження, звичаї та традиції свята. А ще стали учасниками розваг, конкурсів, хороводів, які організували та провели вчитель трудового навчання Махтій Т.Б. та завідувач бібліотеки Хлановська Н.В. Бо в народі кажуть: хто не веселиться на Масляну, цілий рік сумуватиме й нудьгуватиме. В танку віхоли покидала присутніх Зима; під пташиний щебет, дзвіночки в’їжджала на шкільне подвір’я Весна. Кульмінацією свята став момент, коли всі учні взялися за руки і попросили один в одного пробачення.
А найцікавішим і «найсмачнішим» моментом було частування млинцями, бубликами, пирогами та запашним чаєм, якими пригощали наші актори Масляна- Цап Анжела та Весна - Шарига Валерія...
Любі діти, любімо Україну! Вивчаймо нашу історію та культуру! Та святкуймо наші, рідні тисячолітні свята!











Немає коментарів:

Дописати коментар