четвер, 28 квітня 2022 р.

 28 квітня - День читання великої поезії. Започаткували відзначення цієї події у США в 1994 р. Вважається, що поезія була раніше за письменництво, адже давні легенди та перекази дійшли до нас саме у поетичній формі. Славетна українська поезія - поезія вільних. Сильні переживання знаходять своє відображення у творчості. Як радісні, так і сумні: захоплення красою природи та кохання, журба та біль. Після перемоги України Міністерство культури та інформаційної політики випустить друковану збірку, до якої увійдуть найкращі твори талановитих українців. Війни закінчуються, а поезія — ні.


 


Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше він відзначався у 2003 році.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві. У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.
В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно до Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.
Щороку МОП визначає тему (девіз) всесвітнього дня охорони праці. Як і в усьому світі, в Україні з урахуванням цієї теми розробляють заходи з відзначення Дня охорони праці. Новий девіз Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі – 2022: «Формуємо разом позитивну культуру безпеки та здоров’я» (World Day for Safety and Health at Work 2022 – Act together to build a positive safety and health culture).

вівторок, 19 квітня 2022 р.



Незабаром розпочнеться світле свято Великодня, з яким пов’язано чимало прикмет і обрядів. Ваші діти, мабуть, вже почали задавати безліч питань: «Що таке писанка?», «А чому потрібно пекти паску?», «Як з’явилось це свято?» тощо. Як правильно пояснити дітям про появу цього свята і його традиції? Пропонуємо вам добірку мультфільмів, які познайомлять дітей з Великоднем.

Загублена писанка

Казочка про пригоди Катрусі, яка у передвеликодній вечір розфарбовувала писанки, але одна з них загубилась.     https://youtu.be/gGmU5YK9Y-U



Мишки на Великдень пасочку місили

Дитяча пісенька про мишок, які пекли пасочку. Під відео є слова пісні, аби вчити їх з малечою.

https://youtu.be/DU9qfomwHOs



Писанка-чарівне яйце

Що потрібно для того, аби зробити писанку? Зайчик вирушає у подорож, аби зібрати для цієї справи все необхідне. https://youtu.be/LI4SZtt3Npo


Казочка про Великдень

Анімаційний мультфільм для найменших «чомучків», які цікавляться темою цього свята.

https://youtu.be/OYZx1coT3Iw



Вінні Пух святкує Великдень

Улюблений персонаж малечі – Вінні Пух святкує Великдень зі своїми друзями. Кумедний мультфільм миттю розвесилить дітвору. 





пʼятниця, 15 квітня 2022 р.

 Міжнародний день екологічних знань відзначають щороку 15 квітня.


Свято було засноване 1992 року, коли на Конференції ООН в Ріо-де-Жанейро (Бразилія) було наголошено на важливість екологічної освіти громадян всіх країн для реалізації довгострокових планів розвитку людства.
В Україні день екологічних знань відзначається з 1996 року за ініціативи громадських природоохоронних організацій.
Екологія – це система знань про те, як живі організми взаємодіють між собою та яке значення вони мають для навколишнього середовища. До поняття «екологія» також входять умови життя людей та існування тварин у конкретних місцевостях. Вперше це слово було вжите у 1866 році біологом Ернестом Геккелем у його праці «Загальна морфологія організмів». Від екологічних знань та правильного їх застосування залежить майбутнє нашої планети. Розвиток освіти у сфері екології – одне з першочергових завдань ООН, а також представників влади кожної країни.
Основне завдання цього дня — популяризація екологічних знань, формування екологічної культури населення, надання інформації про стан екологічної безпеки та навколишнього середовища, виховання у дітей і дорослих екологічного мислення. Адже від екологічної культури підростаючого покоління залежить майбутнє всієї планети. Звичайно, вирішити глобальні екологічні проблеми можна тільки спільними зусиллями на загальнодержавному і світовому рівні, але поліпшити екологію місця проживання під силу навіть одній конкретній людині.
День екологічних знань значимий не тільки для тих, хто займається екологічним вихованням та освітою, а й для всіх жителів нашої планети, адже йдеться про безпечне життя в майбутньому для всіх нас.
Найголовніші задачи екологічної освіти сьогодні:
  • виховання розуміння сучасних екологічних проблем держави й світу, усвідомлення їх важливості, актуальності і універсальності;
  • відродження кращих традицій українського народу у взаємовідносинах з довкіллям, виховання любові до рідної природи;
  • подолання споживацького ставлення до природи;
  • розвиток особистої відповідальності за стан довкілля;
  • розвиток умінь приймати рішення щодо проблем навколишнього середовища, оволодіння нормами екологічно грамотної поведінки;
  • виховання глибокої поваги до власного здоров’я та вироблення навичок його збереження.
Формуючи нашу екологічну культуру сьогодні — зберігаємо своє здоров’я та здоров‘я майбутніх поколінь! А для цього нам необхідні екологічні знання.
Хочеш бути сучасним і бути на одній екологічній хвилі з усіма, хто піклується про здоров’я нашої планети?
Долучайся, і крокуй за посиланням:



четвер, 7 квітня 2022 р.

 Здоров’я — розкіш для людини,

Найбільша цінність у житті.
Як є здоров’я день при днині,
Можливість є йти до мети.
Тоді є радість, щастя, диво,
Краса у крапельці роси.
Тоді людина йде щасливо
Серед безмежної краси
Й чарівність світу відчуває.
Для неї в хмурість — дні ясні.
Вона всі труднощі долає
Й співає радісні пісні.
Вона — здорова! Це чудово,
Бо їй нічого не болить.
Вона добро творить готова.
І це прекрасно! Можна жить!   
(Надія Красоткіна)
7 квітня, щорічно відзначають Всесвітній день здоров’я. Традиція проводити заходи, присвячені проблемам збереження здоров'я та профілактики захворювань, приурочена дню створення у 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), на яку покладено вирішення міжнародних проблем, пов'язаних з охороною здоров'я населення планети.
Мета святкування – підкреслити важливість здоров'я кожної людини і людства в цілому.
У наш час здоров'я – це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища.
Згідно даними вчених, здоров'я залежить від багатьох чинників: більше ніж на 50% воно обумовлено способом життя людини, близько 40% - соціальними й природними умовами життя, 10% становить спадковість.
Геніальний лікар і філософ Давнього світу Гіппократ стверджував, що яка діяльність людини, такою вона і є, такі і її хвороби. Необхідність вести здоровий образ життя була актуальною як в стародавньому світі, так і сьогодні, тому що здоровий образ життя – є однією з найвагоміших умов та чинників формування, збереження і зміцнення здоров'я навіть у складних екологічних і соціально-економічних умовах, забезпечує високу працездатність, добре самопочуття, ефективну адаптацію до змін довкілля.
Бути здоровим – вимога часу, яка має прямий стосунок до Всесвітнього дня здоров'я. Здоров'я – це життєва енергія, натхнення і задоволення від насиченого подіями життя. Це здатність ставити цілі й досягати їх, максимально реалізовувати свій потенціал. Піклуватися про своє здоров'я – це актуально!
Бути здоровим це здорово!
9 заповідей здоров'я:
  • фізична активнсть ( рух - це життя)
  • правильне харчування (не рідше 3-4 разів на день, не переїдати)
  • чіткий режим (зміна занять і відпочинку, сон не менше 7-8 годин)
  • відсутність шкідливих звичок (алкоголь, куріння, їжа на ніч)
  • особиста гігієна
  • свіже повітря (прогулянки на природі)
  • більше позитивних емоцій
  • заняття до душі, захоплення
  • профілактичні медичні огляди.
Будьте здорові, адже Здоров'я елемент іміджу сучасної успішної людини.



"Українські прислі’я та приказки про здоров’я'.
Здоров’я — це безцінне багатство людини, від якого залежить вся її життєдіяльність🙂. Ніякі досягнуті цілі в житті не приносять повного щастя, якщо немає здоров’я. 🙂🙂🙂Тому дуже важливо вести здоровий спосіб життя, не дивлячись на вік.
День здоров'я — саме час нагадати усім: про свій організм і своє самопочуття треба піклуватися постійно.🙂🙂🙂
Часом влучний короткий вислів — більш ємкий, ніж наукове визначення. Коли не вистачає слів, можливо, доречним буде використання оригінальних, перевірених століттями коротких, але глибоких за змістом приказок і прислів’їв, цих своєрідних "формул" здоров’я.
Українські прислі’я та приказки про здоров’я
Аби зуби, а хліб буде.
Без здоров’я нема щастя.
Бережи здоров’я змолоду, а честь під старість.
Бережи одежу знову, а здоров’я змолоду.
Бережи одяг, доки новий, а здоров’я — доки молодий.
Бережи честь змолоду, а здоров’я під старість.
Було б здоров’я, а все інше наживемо.
В здоровому тілі — здоровий дух.
Весела думка — половина здоров’я.
Вартість здоров’я знає лише той, хто його втратив.
Веселий сміх – це здоров’я.
Гіркий тому вік, кому треба лік.
Глянь на вигляд і про здоров’я не питай.
Гнила дошка цвяха не приймає.
Дай, боже, віку довгого, щастя доброго, талан у голови, долю під боки, а здоров’я хай укриває.
Держи голову в холоді, брюхо в голоді — і будеш здоров.
Держи голову в холоді, ноги в теплі, проживеш довгий вік на землі.
Держи ноги в теплі, голову в холоді, живіт в голоді — не будеш хворіть, будеш довго жить.
Добрі жорна усе перемелють.
Доброму камінню пісок не страшний.
Доки здоров’я служить, то людина не тужить.
Дуже слабий, як вчетверо вірьовка.
Здоровий, як вірьовка всемеро.
Здоровий, як циганова коняка: день біжить, а три лежить.
Здоровому все здорово.
Здоровий злидар щасливіший від хворого багача.
Здоровому все на здоров’я йде.
Здоров’я – всьому голова.
Здоров’я входить золотниками, а виходить пудами.
Здоров’я — краще багатства.
Здоров’я маємо — не дбаємо, а стративши — плачем.
Здоров’я в чистоті міцніє.
Здоров’я виходить пудами, а входить золотниками.
Здоров’я всьому голова.
Здоров’я живе обережністю.
Здоров’я приходить днями, а виходить годинами.
Здоров’я більше варте, як багатство.
Здоров’я за гроші не купиш.
Здоров’я – найдорожчий скарб.
Іржа залізо їсть, а чоловіка – хвороба.
Їж — не наїдайся; пий — не напивайся; говори — не договорюй; вперед— не заривайся; в середину — не мішайся; ззаду — не оставайся,— і будеш здоров.
Кого болять кості, той не думає в гості.
Люди часто хворіють, бо берегтися не вміють.
Міцний, як з клоччя батіг.
На похиле дерево і кози скачуть.
Найбільше багатство — здоров’я.
Не здужав третього хліба з’їсти.
На живому все заживе.
Паршиве порося і в петрівку мерзне.
Поганому животу й пироги вадять.
Подивись на вид та й не питай про здоров’я.
Помірність — мати здоров’я.
Світ великий — було б здоров’я!
Сміх краще лікує, ніж усі ліки.
Скрипливе дерево довше росте.
Скрипуче колесо довго їздить.
Старому та слабому годи, як малому.
Той здоров’я не цінить, хто хворим не був.
У кого що болить, той про те й гомонить.
У ворожки лікуватись – без здоров’я зостатись.
Хворому і мед гіркий.
Хоч мале, та вузлувате.
Череп’я довше живе, як цілий глек.
Часник сім хвороб лікує.
Як на душі, так і на тілі.
Як нема сили, то й світ не милий.
Ми бажаємо всім нам – бути здоровими і життєрадісними!



 Народознавчий календар

Благовіщення – одне з найбільших і найрадісніших свят, яке відзначається християнами 7 квітня. Воно пов’язане з історичною подією, яка сталася в Назареті багато років тому: архангел Гавриїл прийшов до Пречистої Діви Марії й сповістив її, що незабаром вона стане Матір’ю Сина Божого.

В цей день у всіх храмах під час Святої Літургії дякують за дар життя кожної людини. Особливо моляться за збереження життя ненароджених дітей. А також – за батьків, лікарів і представників влади, від яких залежить життя дитини.
На Благовіщення маємо замислитися над даром життя, який ми отримали від Господа Бога, подякувати за це і подумати над своїм призначенням на землі...
ЗІ СВЯТОМ ВАС!


понеділок, 4 квітня 2022 р.

 5 квітня 1710 року була створена перша у світі Конституція! І це була «Конституція прав і вольностей Війська Запорізького” - Гетьмана Пилипа Орлика. Вона була написана за 77 років до Конституції США і мала такі демократичні основи: - розподіл влади, приватна власність і незалежний судовий трибунал. Без перебільшення можна сказати, що Джеймс Медісон, автор Конституції США, скористався пізніше тими самими принципами демократії, що й Пилип Орлик.

Головні положення передбачали збереження православ’я як державної релігії та утворення самостійної церкви, проголошення станової виборної конституційної монархії, встановлення колегіальної форми правління та виборність усієї державної адміністрації. Конституція П. Орлика стала невичерпним джерелом для подальших прагнень українців сформувати власну державу.

Більше про першу у світі Конституцію ви дізнаєтеся за посиланням⬇️

А поринути в історичні події того часу допоможе добірка книг.