пʼятниця, 15 квітня 2022 р.

 Міжнародний день екологічних знань відзначають щороку 15 квітня.


Свято було засноване 1992 року, коли на Конференції ООН в Ріо-де-Жанейро (Бразилія) було наголошено на важливість екологічної освіти громадян всіх країн для реалізації довгострокових планів розвитку людства.
В Україні день екологічних знань відзначається з 1996 року за ініціативи громадських природоохоронних організацій.
Екологія – це система знань про те, як живі організми взаємодіють між собою та яке значення вони мають для навколишнього середовища. До поняття «екологія» також входять умови життя людей та існування тварин у конкретних місцевостях. Вперше це слово було вжите у 1866 році біологом Ернестом Геккелем у його праці «Загальна морфологія організмів». Від екологічних знань та правильного їх застосування залежить майбутнє нашої планети. Розвиток освіти у сфері екології – одне з першочергових завдань ООН, а також представників влади кожної країни.
Основне завдання цього дня — популяризація екологічних знань, формування екологічної культури населення, надання інформації про стан екологічної безпеки та навколишнього середовища, виховання у дітей і дорослих екологічного мислення. Адже від екологічної культури підростаючого покоління залежить майбутнє всієї планети. Звичайно, вирішити глобальні екологічні проблеми можна тільки спільними зусиллями на загальнодержавному і світовому рівні, але поліпшити екологію місця проживання під силу навіть одній конкретній людині.
День екологічних знань значимий не тільки для тих, хто займається екологічним вихованням та освітою, а й для всіх жителів нашої планети, адже йдеться про безпечне життя в майбутньому для всіх нас.
Найголовніші задачи екологічної освіти сьогодні:
  • виховання розуміння сучасних екологічних проблем держави й світу, усвідомлення їх важливості, актуальності і універсальності;
  • відродження кращих традицій українського народу у взаємовідносинах з довкіллям, виховання любові до рідної природи;
  • подолання споживацького ставлення до природи;
  • розвиток особистої відповідальності за стан довкілля;
  • розвиток умінь приймати рішення щодо проблем навколишнього середовища, оволодіння нормами екологічно грамотної поведінки;
  • виховання глибокої поваги до власного здоров’я та вироблення навичок його збереження.
Формуючи нашу екологічну культуру сьогодні — зберігаємо своє здоров’я та здоров‘я майбутніх поколінь! А для цього нам необхідні екологічні знання.
Хочеш бути сучасним і бути на одній екологічній хвилі з усіма, хто піклується про здоров’я нашої планети?
Долучайся, і крокуй за посиланням:



Немає коментарів:

Дописати коментар