Міжнародний день чаю
вівторок, 15 грудня 2020 р.
понеділок, 14 грудня 2020 р.
14 грудня – Всесвітній день мавп.
Неофіційне свято для людей, які люблять і прагнуть захистити цих тварин. Святкування Дня мавп спершу розпочалось як жарт. В 2000 році, на той час студентом Університету штату Мічиган (США) була зроблена помітка в календарі свого товариша, який займався організацією свят. Помітка мала назву – «День мавп». Це свято відмітили в студентському колі університету. Воно набуло популярності, коли відомий автор включив його в свою серію коміксів Fetus-X і почав популяризувати його в Інтернеті.
14 грудня наша країна відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії
на Чорнобильській АЕС.
середа, 25 листопада 2020 р.
Для багатьох дітей ляльковий театр — це перше знайомство з світом театрального мистецтва, згадки про який зустрічаються ще в античній літературі, відомо також, що в і Давньому Єгипті були театралізовані вистави релігійного змісту з використанням ляльок богів.
Нашому театру ляльок "Котигорошко" шість років. Учасниками гуртка є діти 5-10 класів. Вистави показуємо не лише для учнів школи, а й для вихованців дитячого садка "Сонечко".
неділя, 22 листопада 2020 р.
У Сиваській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2
20 листопада 2020 року для учнів 11 класу пройшов тренінг до Дня гідності та свободи
Мета: показати учням, наскільки важливим є почуття власної
гідності у кожної окремої людини та народу в цілому; вшанувати патріотизм і
мужність громадян-учасників Помаранчевої революції 2004 року та Революції
Гідності 2013-2014 років; виховувати в учнях почуття національної
самосвідомості, гідності та громадянської активності, любові до рідної країни;
розвивати бажання стати гідними громадянами України.
Найголовніше в житті людини- зберегти свою людську гідність всупереч усьому. Тому що людина без гідності – неповноцінна людина, а народ без гідності – це вже не народ. Ада Роговцева
неділя, 15 листопада 2020 р.
Толерантність - це мистецтво жити з іншими людьми та з іншими ідеями.
Як заявлено в Декларації принципів терпимості, «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру».
Терпимість, йдеться у статті першій, означає повагу, прийняття та правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження і способів вияву людської індивідуальності. Їй сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті та переконань.
Терпимість – це гармонія у різноманітті. Це не тільки моральний обов’язок, але й політична та правова потреба.
Пропагування терпимості має особливу важливість в сьогоднішню епоху стрімкого посилення глобалізації, мобільності та взаємозалежності.
Різноманіття – це безцінна перевага, проте вона може виступати й джерелом напруги. Конфлікти на національному, етнічному, релігійному, конфесійному, політичному та інших підґрунтях стали ознакою сьогодення і в нашій країні. Але толерантність спроможна розряджати потенційні конфлікти.
Водночас, Декларація чітко формулює положення про те, що у повсякденному житті толерантність – це не бездіяльність, а активна життєва позиція, суть якої полягає не стільки в тому, щоб терпіти чужий спосіб життя, поведінку, звичаї, почуття, думки, ідеї або вірування, але охоче визнавати та приймати поведінку, переконання і погляди інших людей, які відрізняються від своїх власних.
Разом із тим, прояв толерантності який співзвучне принципу поваги до прав людини, не означає терпиме ставлення до соціальної несправедливості, злочинів та правопорушень, відмову від своїх поглядів або поступку перед чужими переконаннями.
Толерантність (терпимість) означає, що кожен вільний дотримуватися своїх переконань і визнавати таке ж право за іншими.
Так, люди за своєю природою розрізняються за зовнішнім виглядом, соціальним станом, мовою, статтю, поведінкою і цінностями. Цей перелік критеріїв відмінності можна продовжувати без кінця.
Ми всі різні. Але ми всі рівні. Як говориться в чудовій рекламі «Ініціативи розмаїття» - «у нас більше спільного, ніж ви думаєте». Тож кожна людина має право жити в мирі та зберігання своєї індивідуальності. А це означає, що бути толерантним не значить залишатися пасивним перед обличчям расизму, ксенофобії, гендерної або расової дискримінації, сексизму, ейджизму, насильства тощо, або ж мовчати, коли люди стикаються із жорстоким ставленням.
Мир не можливий без терпимості, а розвиток та демократія неможливі без миру.
субота, 14 листопада 2020 р.
Екскурсія в село Кринки... Садиба Остапа Вишні... 131 рік
- у Остапа Вишні було шістнадцятеро рідних сестер і братів
- за освітою – військовий фельдшер
- є засновником нового жанру – усмішка. Він писав: «Хоч «фейлетон» уже й завоював у нас повне право на життя, та, на мою думку, слово «усмішка» більш українське від «фейлетону»
- псевдоним "Остап Вишня" вперше з'явився в 1921 році
- письменника називали "найбільш знаним в Україні після Шевченка і поруч із Леніним"
- був редактором відомого гумористичного журналу «Перець»
- найперша книжка, яку прочитав письменник була «Сорочинський ярмарок» М. Гоголя
- найближчий друг Остапа Вишні – М. Рильський. Товаришував з М. Хвильовим та М. Кулішем
четвер, 12 листопада 2020 р.
неділя, 1 листопада 2020 р.
Дніпрова Чайка — українська письменниця. Дружина українського громадського діяча, письменника та публіциста Василевського Феофана Олександровича.
Життя - мов казка
середа, 28 жовтня 2020 р.
середа, 21 жовтня 2020 р.
Сучасна українська письменниця, талановитий журналіст і володарка низки престижних літературних премій. Перш за все автор прославилася завдяки яскравим і захоплюючим дитячим книгам, наповненим веселими пригодами, чарівними персонажами та істинно українськими мотивами. В цілому творчість Зірки Мензатюк має яскраво виражений національний мотив. Автор відноситься до тих сучасних письменників, які в своїх творах активно розвивають рідну мову і культуру. Перша книга «Тисяча парасольок» була видана в 1990 році. Слідом за цим на прилавках магазинів з'явилися книги «Мільйон мільйонів сестричок», «Київські казки», «Як до жабок говорити», «Макове князювання». Все це яскраві і добрі казки для найменших читачів.