5 МІФІВ радянської та російської пропаганди про
22 червня 1941 року // Історія без міфів
Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.
У Другій світовій війні українці понесли людські втрати більше, ніж Велика Британія, Канада, США та Франція разом узяті. Загальні людські втрати України від війни, включно із убитими, померлими, жертвами концтаборів, депортованими, евакуйованими, тими, хто відійшов разом із німцями, оцінюються у 8-10 мільйонів життів. Кількість українських жертв можна порівняти із населенням сучасної Австрії.
Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.
Відзначається щорічно 22 червня, у день початку німецько-радянської війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця. День пам’яті засновано указом Президента України № 1245/2000 від 17 листопада 2000 року.
Рекомендуємо ознайомитьсь з такими книгами про ІІ світову війну :
«Бабин Яр Анатолій Кузнєцов»
Анатолій Кузнєцов народився і виріс в Києві, де під час окупації він став свідком масових розстрілів в Бабиному Яру. Цей досвід ліг в основу його найвідомішого твору - "Бабин Яр". Вперше "Бабин Яр" був надрукований в 1966 році в журналі "Юність", але з купюрами, зробленими цензурою. У серпні 1969 року А.Кузнецов попросив політичного притулку і залишився в Великобританії. Його ім'я в СРСР перестало згадуватися, книги були вилучені з магазинів і бібліотек. У Лондоні А.Кузнецов працював на радіо "Свобода" і вів щотижневу програму в рубриці "Письменник біля мікрофона".
«Олесь Гончар» Прапороносці
«Прапороносці» Олеся Гончара – роман, присвячений трагедії Другої світової війни. Автор з надзвичайною психологічною напруженістю зображує складні долі героїв, змальовує біль від утрат рідних на війні. Світову славу письменнику принесли романи «Собор», «Прапороносці», «Тронка», «Берег любові», «Людина і зброя», повісті «Бригантина», «Далекі вогнища, новели «Модри Камінь», «За мить щастя». Олесь Гончар – видатний український письменник, автор соціально-психологічних та філософських романів, повістей та новел.
«Павло Загребельний. Європа 45»
Тема честі і подвигу в роки Другої світової війни залишається актуальною через багато десятиліть. Тому герої роману «Європа 45» викликають непідробний інтерес і захоплення читачів. Семеро бійців, різних за національністю і за переконаннями, але схожі в одному - в прагненні протистояти фашизму. Події роману розгортаються в самому центрі військових дій, де виявляється інтернаціональний загін з семи бійців, під командуванням українця Михайла Скиби. Їм судилося пройти через немислимі перешкоди, пекельні небезпеки і внести свою лепту у Велику Перемогу, своїми подвигами наблизивши її.
Друга світова. Непридумані історії. (Не) наша, жива, інша
Війна розділила родини, позбавила життів, скалічила долі… Знати і пам'ятати важливо в будь-який час. Навіть через багато десятиліть з'являються нові деталі, спогади і свідчення.
• Війна (не) наша - не тільки за Батьківщину, а й за інтереси кількох тоталітарних держав. • Війна наша - навіть через вісімдесят років.
• Війна жива - ми пам'ятаємо.
• Війна інша - різна для всіх, бо кожен бачить і розуміє по-своєму. Книжка складається з реальних сімейних історій, переказаних зі слів батьків, бабусь і дідусів. Автори статей, зібраних завдяки науково-популярному виданню «Історична правда», розповідають про найстрашнішу війну ХХ століття, про долі тих людей, чиї життя назавжди розділилися на до і після. Зокрема, ви дізнаєтесь про:
• українців, які воювали в різних арміях;
• життя депортованих;
• долі вивезених на примусові роботи; • чоловіків і жінок, що назавжди лишилися молодими. Одна війна - різні долі.
Немає коментарів:
Дописати коментар