У кожної країни є свій улюблений казковий герой. В Італії 🇮🇹 це, беззаперечно, Піноккіо🤥. Його зображення можна зустріти скрізь - в крамницях та кав'ярнях, на магнітах та сумках. 2 червня в Італії велике свято - День проголошення Республіки.🇮🇹🎉 Саме тому ми вирішили познайомити вас з цікавими фактими про улюбленця всіх італійців - деревяну ляльку Піноккіо.🤥
🖋 У 1880 рокці в римській "Дитячій газеті" була вперше надрукована казка Карло Коллоді "Пригоди Піноккіо. Історія дерев'яної ляльки». Журнальний варіант друкувався під назвою «Історії одного буратіно» (італійською мовою буратіно означає дерев’яна лялька)
🖋 "Піноккіо" - в перекладі з тосканського діалекту "кедровий горішок" - прославив не тільки письменника, а й містечко Коллоді.
🖋 Спочатку кінець твору був дещо трагічним — неслухняного хлопця повісили на дубі розбійники. На думку автора це мало бути пересторогою всім неслухняним дітям, але на прохання читачів Коллоді оживив Піноккіо, повернувся до роману і дописав його. У новій версії Піноккіо не загинув, а натомість перетворився з дерев'яної маріонетки на справжнього хлопця. У 1883 р. «Пригоди Піноккіо» вийшли окремою книжкою і зразу стала однією з найпопулярніших книжок Італії і світу.
🖋 Книга "Пригоди Піноккіо: історія дерев'яної ляльки" (Le avventure di Pinocchio: storia di un burattino) перекладена приблизно на 87 мов.
🖋 Казку "Піноккіо" безліч разів екранізували і створювали ілюстрації до нових книг. Серед найвідоміших ілюстраторів Піноккіо були Роберто Інноченті і Лібікі Марайа. Однією з найбільш яскравих інтерпретацій можна вважати роботи студії Волта Діснея.
🖋 У Піноккіо був живий прототип з наполовину дерев'яним тілом.У листі Карло Коллоді до кузини міститься підтвердження того факту, що у його героя був реальний прототип: "Дорога моя кузина, ти цікавишся моїми найближчими планами. В попередньому листі я згадував про ту нещасну, але дуже хоробру людину – Піноккіо Санчеса. Хотів би написати про нього. Думав, що це буде серйозний роман, але чомусь з самого початку йшла казка». Піноккіо Санчес за життя ходив на дерев'яних протезах, половина лівої руки була дерев'яною, замість перегородки в носі стояла дерев'яна вставка. При цьому на протезах знайшли вензель майстра Карло Бестульджи. Можливо саме він і став прототипом татка Карло.
🖋 У 1956 р. популярному герою на його батьківщині було споруджено бронзовий п’ятиметровий пам’ятник з сюжетами про його пригоди. На п’єдесталі викарбовано: «Безсмертному Піноккіо – вдячні читачі віком від чотирьох до сімдесяти років»
Пропонуємо Вам найвідоміші цитати з книги.
Немає коментарів:
Дописати коментар