неділя, 31 травня 2020 р.


Діти - це головна радість і надія для батьків. Вони справжнє майбутнє не тільки для держави, а й для всього світу. Цікаве спостереження виявело одне з проведених за кордоном медичне дослідження. Воно показало, що якщо під час вагітності мама хворіє або починає страждати від пошкодження певного органу, то дитина з утроби матері посилає їй стовбурові клітини, які сприяють відновленню.
День захисту дітей в Україні, який щорічно відзначається 1 червня, встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98 на підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім’ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей "Україна - дітям" та інших громадських організацій. Національний фонд соціального захисту матерів і дітей "Україна-дітям" був утворений 20 листопада 1996 Указом Президента України за ініціативою державних і громадських організацій. Сьогодні Фонд активно співпрацює з усіма гілками виконавчої, законодавчої та місцевої влади, державними установами, політичними партіями і фракціями Верховної Ради, вітчизняними та іноземними компаніями і організаціями. Фонд реалізує такі довгострокові програми, як "Здоров’я дітей", "Шляхами добра", "Обдаровані діти", масштабні проекти "Дитяче харчування", "Слухові апарати", "Оздоровлення дітей-сиріт, інвалідів, дітей з малозабезпечених багатодітних сімей", "Раннє виявлення та лікування захворювань щитовидної залози у дітей ", " Матеріальна допомога дітям-сиротам, інвалідам та дітям з малозабезпечених багатодітних сімей, а також дитячим інтернатним закладам".
Нагадаємо, за даними проекту DilovaMova.com, Міжнародний День захисту дітей - один з найстаріших міжнародних свят, відзначається в цей День. Рішення про його проведення було ухвалено Міжнародною демократичною федерації жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року і вперше його відсвяткували в 1950 році. Потім ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.
Вітаємо з Днем захисту дітей!
 Ранком сонечко всміхнеться і промінчиком торкнеться
До дитячого обличчя і до струн душі.
І заграють струни дзвоном, відгукнуться камертоном,
Мов в політ з собою кличуть небайдужих всіх.
 Дитинство щасливе в пісні злетом лине,
Вітер легкокрилий несе в майбуття,
Розкрива обійми рідна Україна,
І живуть надії в дитячих серцях.







В день дитинства й миру на Землі,
Наше свято ніжиться в теплі.
В день дитинства – в селах і мстах

Розливайся, пісне, на вустах!!!


День захисту дітей.

 Сім фактів про проблеми дітей в Україні та захист їхніх прав


1 червня відзначається День захисту дітей — свято, яке має свідчити про турботу держав про благополуччя дітей незалежно від кольору шкіри, національної належності, громадського походження, майнового стану та іншого.
Перед Днем захисту дітей НВ наводить сім фактів про проблеми дітей та захист їхніх прав в Україні.
1. День захисту дітей 1 червня був заснований Міжнародною демократичною федерацією жінок у листопаді 1949 року у Парижі. Вперше Міжнародний день захисту дітей відзначили у 1950 році у 51 країні світу. У 1954 році ініціативу Міжнародної демократичної федерації жінок підтримала ООН, запропонувавши відзначати його урядам всіх держав. 20 листопада 1959 року ООН ухвалила Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року — Конвенцію про права дитини. У незалежній Україні День захисту дітей постановив відзначати своїм указом другий президент Леонід Кучма — 30 травня 1998 року.
2. У 2011 році за рекомендацією Комітету ООН з прав дитини в Україні було створено посаду Уповноваженого президента з прав дитини. Першим дитячим омбудсменом у 2011 році став Юрій Павленко. Другим — Микола Кулеба у 2014 році.
3. Хоча зобов’язання перед дітьми мають як батько так і матір, на практиці багато чоловіків після розлучення не платили аліменти на дітей, які залишалися жити з матерями. У 2018 році порядок примусового стягнення заборгованості з аліментів було вдосконалено: тим, хто не платить аліменти більше, ніж шість місяців, тимчасово заборонили виїжджати за кордон, кермувати авто, користуватися зброєю і полювати, а також давати дозвіл на виїзд дитини за межі країни. Крім того, для неплатників було передбачено новий вид відповідальності - суспільно-корисні роботи, оплата за які піде на погашення боргу перед дитиною безпосередньо. 5 лютого в Україні запрацював реєстр неплатників аліментів.  У липні 2018 року Верховна Рада схвалила посилення відповідальності за несплату аліментів. Якщо людина не платитиме один рік, сума заборгованості зросте додатково на 20%, якщо два роки — на 30%, якщо три роки — то на половину. Ці кошти направлятимуться не в бюджет, а відразу на рахунок дитини. Також вирішили автоматично арештовувати усі кошти і майно неплатників аліментів з моменту виникнення боргу, щоб вони не змогли сховати гроші на різних рахунках та у родичів. Після цих вдосконалень у Мінюсті повідомили, що лише у 2018 році працівниками ДВС вдалося стягнути понад 4,6 млрд грн аліментів на користь 555 тисяч дітей.
4. На даний час Україна намагається ліквідувати систему інтернатів для виховання дітей-сиріт та дітей, чиї батьки не можуть їм забезпечити належних умов, замінивши її на дитячі будинки сімейного типу. Однак станом на 2019 рік, за даними Офісу уповноваженого президента України з прав дитини в інтернатних закладах системи освіти все ще перебувало понад 92 тисячі дітей. З них 37 тисяч не ночували в цих закладах, а щодня поверталися в родини. Інші діти, які не є сиротами (сирот в українських інтернатах менше 10% - ред.) поверталися до батьків на вихідні та канікули.
Через карантин у зв’язку з коронавірусом у сім'ї повернули з інтернатів 42 тисячі дітей без попередньої перевірки здатності сімей забезпечити їм належний догляд. ЗМІ пишуть, що деякі з цих дітей через це опинились у складних життєвих обставинах.
5. Ще однією проблемою, пов’язаною із захистом прав дітей, яка виникла через карантин, стала неможливість для батьків-іноземців забрати своїх дітей, народжених сурогатними матерями в Україні. На початку квітня ця проблема набула широкого розголосу після публікації відео з кількома десятками таких немовлят у готелі Венеція. Після появи відео омбудсмен Людмила Денісова пообіцяла розробити механізм, що дозволить батькам забрати їхніх немовлят. Через кілька днів вона повідомила про громадян Іспанії і Китаю, які вже оформили необхідні документи і чекають дозволу на виїзд з України. Пізніше дитячий омбудмен Микола Кулеба розкритикував сурогатне материнство, заявивши, зокрема, що «є випадки, коли сім'ї - фіктивні, коли „подружжям“ можуть виявитися і гомосексуальні пари, і ґвалтівники». Ця заява обурила правозахисників, які назвали її гомофобною.
6. Особливо актуальним є захист прав дітей в контексті війни на Донбасі. У грудні 2019 року в організації ЮНІСЕФ заявили, що від війни на Донбасі страждають 430 тисяч дітей, які мають психологічні травми і потребують постійної підтримки. В ЮНІСЕФ зазначили, що за весь час війни на Донбасі 172 дитини отримали поранення або загинули через міни. У січні 2019 року Східна Україна потрапила у список найгірших у світі місць для дітей.
7. Поширеним порушенням прав дітей в Україні є булінг. У грудні 2018 року Рада ухвалила закон про протидію булінгу, яким вводиться адміністративна відповідальність за цькування в закладах освіти. Закон набув чинності 19 січня 2019 року. Згідно з опитуванням ЮНІСЕФ у 2017 році 67% українських дітей у віці від 11 до 17 років мали справу з цькуванням. Але тільки 4% з них змогли розповісти про це вчителям. 13 лютого 2019 року український суд вперше ухвалив вирок у справі про булінг.

ЮВІЛЕЙ

На изображении может находиться: 2 человека, текст




120-річчя відзначає відома казка «Чарівник країни Оз», написана американським письменником Лайменем Френком Баумом (1900). Пам'ятаєте дівчинку Дороті та її вірну собачку Тото? Разом з ними ви помандруєте до чарівної Країни Оз. На вас чекає захоплююча подорож, знайомство з добряком Страшилою, благородним Лісорубом, Лякливим Левом, які потрапляють іноді в небезпечні пригоди.
Читати книгу за посиланням: https://iknigi.net/…/48880-charvnik-krayin…/read/page-1.html

На изображении может находиться: текст

На изображении может находиться: 1 человек

На изображении может находиться: 2 человека, текст

На изображении может находиться: 1 человек

На изображении может находиться: 1 человек

субота, 30 травня 2020 р.

Mr. Nox | Діана Денис


📲Інформаційні технології стали невід'ємною частиною сучасного світу. Завдання НУШ – підготувати дитину до цього, захищати від небезпек, які можуть чекати на школяра в мережі.
Всеукраїнська кампанія проти кібербулінгу Docudays UA допомогає вчителям та батькам розказати про загрози кібербулінгу в набільш доступний для школярів спосіб. У рамках кампанії було створено 3️⃣ документально-анімаційних ролика про кібербулінг для дітей різного віку.
👇 Мультик "Mr..Nox" заснований на реальній історії школярки Марти Новосад, яка змогла захиститися від кібербулінгу.
👉Інші мультфільми, а також сценарій обговорення, можна подивитись і завантажити за посиланням: https://cyber.bullyingstop.org.ua/

четвер, 28 травня 2020 р.

Список літератури на літо. 9 клас. «Літній відпочинок з книгою»

Список літератури на літо. 8 клас. «Читаємо під літньою парасолькою»

Список літератури на літо. 7 клас. «Книжкова пригода довжиною в літо...»

Список літератури на літо. 6 клас

ЮВІЛЕЙНІ ДАТИ
Нет описания фото.

На изображении может находиться: 2 человекаНет описания фото.


На изображении может находиться: 1 человек


Нет описания фото.


Громадське обговорення проєкту Закону “Про бібліотеки і бібліотечну справу”

Список літератури на літо. 5 клас. «Друже! Влітку не нудьгуй – з героями...

середа, 27 травня 2020 р.

На изображении может находиться: 6 человек

ПЕРШИМ таким ПАМ’ЯТНИКОМ вважається ПАМ’ЯТНИК ЗА МОТИВАМИ ТВОРІВ МАРКА ТВЕНА «ПРИГОДИ ТОМА СОЙЄРА ТА ГЕКЛЬБЕРРІ ФІННА», встановлений 1926 року в Америці. У центрі міста Ганнібал (на батьківщині автора) височіє бронзовий пам’ятник: двоє босоногих хлопчаків, Том Сойєр та Гек Фінн, з палицями і в подертих штанцях, тримаючи через плече мертву кішку, мандрують назустріч новим пригодам.

понеділок, 25 травня 2020 р.


УВАГА!

ЛЮБИТЕЛЯМ ФЕНТЕЗІ

8 нових фентезі-книг, які перенесуть у фантастичні світи




https://blog.yakaboo.ua/10-fantasy-books/
Сховаймось в магічних лісах? Там, де чудернацькі істоти, які начаклують вічне щастя чи навпаки — жахливі прокляття; де вода дарує безсмертя, а дерева здатні поглинути назавжди. Де є лицарі і чарівні артефакти, та довіряти не можна нікому, навіть своїм знайомим — а раптом вони є втіленням химерних духів? 
Що ж ми дібрали для вас 8 нових книг, здатних подарувати такий досвід. З ними легко фантазувати і перетворюватися на героя легенди чи давньої саги.

неділя, 24 травня 2020 р.

24 травня - святих рівноапостольних
Кирила і Мефодія
24 травня православна церква вшановує пам'ять просвітителів Кирила і Мефодія, а у світі відзначають День слов'янської писемності та культури.
24 травня – яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети ...
Яке сьогодні релігійне свято
За календарем віряни сьогодні вшановують пам'ять Кирила та Мефодії, а ще Мокія Амфіпольского. У народному календарі ця дата отримала такі назви: Мефодій день, Мокій мокрий. У народі його прозвали Мокрим — по-перше, за співзвучністю з ім’ям, по-друге, тому що в його свято часто бувають дощі. Намагалися в цей день не працювати, тому що вірили, що тоді град поб’є посіви. Щоб град припинився, у вікно викидали помело. А коли пішов дощ, то намагалися вимокнути під ним, щоб волосся було красивим. У народі відзначають Арини капусниці, на Русі висаджували огірки і капусту, цим процесом займалися виключно жінки.
День слов’янської писемності і культури
Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія – творців слов’янської писемності. 24 травня православна церква згадує святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія. Брати були православними ченцями, слов’янську абетку створили у грецькому монастирі. Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року.
Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій. Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки – глаголиця і кирилиця.
Що не можна сьогодні робити
У цей день перебували під забороною посівні роботи, щоб град полів не побив.
Сон з 23 на 24 травня віщує події, які відбудуться через 12 днів. Сновидіння, побачене вдень 24 травня, віще, але сильно довіряти йому не потрібно.
Також у цей день не варто довго перебувати на вулиці.
Народні прикмети
Якщо на Мокія мокро, то і літо мокре буде.
Якщо туманно і схід багряний, то чекай грозового літа.
Підземний туман до сходу сонця розходиться – до негоди.
Туман на Мокія – до дощового літа.
Якщо 24 травня дощ, то ще сорок днів будуть дощовими.
Кінь гривою трясе – до дощу.
Спекотна і суха погода – до посушливого літа.
Іменини:
У неділю, 24 травня, іменини відзначають власники таких імен: Олександр, Йосип, Кирило, Михайло, Костянтин, Ростислав. Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/country/society/24-travnya-yake-sogodni-svyato-tradiciji-zaboroni-i-prikmeti-682171.html

четвер, 21 травня 2020 р.

21 травня 2020 року в режимі онлайн відбувся обласний навчально-практичний семінар  «Медіакомпетентності шкільного бібліотекаря: фактчекінг в період інфодемії» за участю бібліотекарів закладів загальної середньої освіти Херсонської області.
Відкрила семінар Ірина Колєснік, завідувачка навчально-методичної лабораторії перспективного педагогічного досвіду КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти». Навчання проводили сертифіковані медіатренери Комунального закладу «Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради: Ірина Срібна та Ірина Ковач. Упродовж навчання розкрито     поняття «інфодемії», визначено її розповсюджувачів; «побутовий фейк», причини його виникнення та наслідки. Також обговорено журналістські стандарти подачі інформації про коронавірус «COVID-19», які  джерела можна використовувати для перевірки, сприйняття та трактування інформації, висвітленої у ЗМІ.





Таким чином, учасники онлайн-навчання могли застосувати на практиці знання щодо фактчекінгу, виявлення фейкової інформації, аналізу медійних текстів на предмет їхньої достовірності на прикладі найбільш актуальної нині в глобальних масштабах проблеми — пандемії коронавірусу «COVID-19». 
По закінченню обласного навчально-практичного семінару учасники пройшли онлайн-тестування для отримання сертифікатів.

ЮВІЛЕЙНІ ДАТИ

На изображении может находиться: 4 человека

На изображении может находиться: 4 человека

На изображении может находиться: 5 человек

На изображении может находиться: один или несколько человек

середа, 20 травня 2020 р.



Традиційно День вишиванки відзначають щороку в третій четвер травня. Таким чином, у 2020 році це свято відзначатимемо 21 травня.

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/lite/holidays/den-vishivanki-2020-koli-svyatkuyut-cikavi-fakti-pro-vishivanki-11002550.html

Українська вишиванка:
10 цікавих фактів, яких ви могли не знати

1. УКРАЇНСЬКА ВИШИВАНКА МАЄ НАДЗВИЧАЙНО ДАВНЄ ПОХОДЖЕННЯ. ЧИСЛЕННІ ДОСЛІДЖЕННЯ СВІДЧАТЬ, ЩО ВИШИТЕ ВБРАННЯ СТВОРЮВАЛИ ЩЕ ДО VI СТ.. ПРОТЕ, ЗРАЗКИ УКРАЇНСЬКОЇ ВИШИВКИ З ТИХ ЧАСІВ, НА ЖАЛЬ, НЕ ЗБЕРЕГЛИСЯ.
2. ЩОРОКУ В УКРАЇНІ У ТРЕТІЙ ЧЕТВЕР ТРАВНЯ ВІДЗНАЧАЮТЬ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ. У ЦЕЙ ДЕНЬ ПРИЙНЯТО ОДЯГАТИ ВИШИВАНКУ І В ТАКОМУ ВИГЛЯДІ ВІДПРАВИТИСЯ У ЗВИЧНИХ СПРАВАХ.
3. ВИШИВАТИ НАЦІОНАЛЬНИЙ ОДЯГ БРАЛИСЯ ТІЛЬКИ ЖІНКИ, АДЖЕ САМЕ ВОНИ ДАРУВАЛИ ВИРОБУ ПОТУЖНУ ПОЗИТИВНУ ЕНЕРГЕТИКУ, А ВИШИВАНКА СИМВОЛІЗУВАЛА ДОБРО, ВІРНІСТЬ ТА ЛЮБОВ. ЦЕ РЕМЕСЛО МАТЕРІ ПЕРЕДАВАЛИ СВОЇМ ДОНЬКАМ, БАБУСІ, ОНУКАМ.
4. ВИШИВКА ХРЕСТИКОМ Є НАЙПОПУЛЯРНІШИМ ШВОМ, ЯКИЙ ВИКОРИСТОВУЮТЬ НЕ ЛИШЕ У ВИШИВАНКАХ, АЛЕ Й У ІНШИХ ВИШИТИХ ВИРОБАХ. НАЙЧАСТІШЕ ХРЕСТИКОМ ВИКОНУВАЛИ ЕЛЕМЕНТИ РОСЛИННОГО ТА ГЕОМЕТРИЧНОГО ХАРАКТЕРУ.
5. ПЕРШИМ, ХТО ПОЄДНАВ УКРАЇНСЬКУ ВИШИВАНКУ ІЗ БУДЕННИМ ОДЯГОМ СТАВ ІВАН ФРАНКО. САМЕ ВІН СТИЛЬНО СКОМБІНУВАВ ВИШИТУ СОРОЧКУ ІЗ ПІДЖАКОМ. В ТАКОМУ ВИГЛЯДІ ЙОГО МОЖНА ПОБАЧИТИ НА 20-ГРИВНЕВІЙ КУПЮРІ.
6. У КОЖНОМУ РЕГІОНІ УКРАЇНИ ТЕХНІКА ВИШИВАННЯ, ОРНАМЕНТ, ТРАДИЦІЙНІ КОЛЬОРИ, ЯКИМИ ВИШИВАЮТЬ СОРОЧКУ Є РІЗНИМИ.
7. НАЙБІЛЬША КІЛЬКІСТЬ ЛЮДЕЙ У ВИШИВАНКАХ, ЯКА ЗІБРАЛАСЬ В ОДНОМУ МІСЦІ, БУЛА ЗАРЕЄСТРОВАНА У 2011 РОЦІ У МІСТІ РІВНЕ. У ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ НА ЦЕНТРАЛЬНИЙ МАЙДАН МІСТА ПРИЙШЛО 6570 ЛЮДЕЙ У ВИШИВАНКАХ. ЦЮ ЦИФРУ ЗАФІКСОВАНО У КНИЗІ РЕКОРДІВ УКРАЇНИ.
8. ПЕРШИМ УКРАЇНСЬКИМ ТЕЛЕВЕДУЧИМ, ЯКИЙ З'ЯВИВСЯ В ПРЯМОМУ ЕФІРІ У ВИШИВАНЦІ СТАВ АНДРІЙ ШЕВЧЕНКО. 21 ЛИСТОПАДА 2004 РОКУ ЧОЛОВІК ВІДКРИВ ТЕЛЕМАРАФОН "НІЧ ВИБОРІВ" НА "5 КАНАЛІ" У ВИШИВАНЦІ З КОСІВСЬКИМ ОРНАМЕНТОМ. ЗГОДОМ ЙОГО ПІДТРИМАЛИ ІНШІ ТЕЛЕВЕДУЧІ, АКТОРИ, СПІВАКИ.
9. СЬОГОДНІ НАЙБІЛЬШ РОЗПОВСЮДЖЕНІ ВИШИВАНКИ БІЛОГО КОЛЬОРУ. А, НАПРИКЛАД, ВИШИВАНКИ ЧОРНОГО КОЛЬОРУ У ДАВНИНУ ОДЯГАЛИ ВИКЛЮЧНО ЧОЛОВІКИ. СИНІ ВИШИТІ СОРОЧКИ БУЛО ПРИЙНЯТО ОДЯГАТИ ЖІНКАМ, ЩО ВЖЕ НЕ ПЛАНУВАЛИ НАРОДЖУВАТИ, АБО Ж МАЛЕНЬКИМ ДІВЧАТКАМ.
10. ОРНАМЕНТИ З ВИШИВКИ З КОЖНИМ ДНЕМ СТАЮТЬ ВСЕ БІЛЬШ ПОПУЛЯРНИМИ. СЬОГОДНІ ЇХ ВТІЛЮЮТЬ НЕ ЛИШЕ НА СОРОЧКАХ, АЛЕ Й НА БУДЬ-ЯКОМУ СУЧАСНОМУ ВБРАННІ, НА АВТОМОБІЛЯХ ТА НАВІТЬ "ВИКАРБОВУЮТЬ" У ВИГЛЯДІ ТАТУЮВАННЯ.